ÖZDÖKEN New Precision seed drill OZDOKEN VPKT-DG8 Seeder (2026)
Details of the classified ad
| Category : | Cultivation |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-11148909 |
| Make : | ÖZDÖKEN |
| Model : | New Precision seed drill OZDOKEN VPKT-DG8 Seeder |
| Status : | New |
| Year : | 2026 |
| New : | N/A |
| Weight : | 2,1 t |
| Length : | 320 m |
| Width : | 240 m |
| Height : | 230 m |
| Power requirement : | 110 kW |
| VIN : | Show |
| HS Code : | Show |
|
Comments :
OZDOKEN VPKT-DG8 Seeder*** 8-row 45–75 cm row spacing Disc coulters for seed sections Disc coulters for fertilizer Jumbo INOX 800+400 fertilizer tank Microgranule seeder PTO-driven Road kit 3 sets of sowing discs Metal press wheels Star-shaped clod breakers Electric section control for 8 rows + ISOBUS Doken (Section Control) Why choose AB GROUP?*** Over 14 years on the market, during which we have achieved numerous successes in machinery sales. We are the exclusive importer and distributor of the OZDOKEN brand, operating in Poland for over 4 years, which focuses on high quality and affordable prices, attracting many potential customers. When purchasing machinery from us, we provide full technical support both during the warranty period and after, so you are never left alone. You don’t have to worry about how you will receive your machine. We provide transport throughout Poland. If you want, I can also make a more concise, professional English version suitable for an international catalog or website, keeping it marketing-friendly. Do you want me to do that? |
|
Rzędziany, Poland
ÖZDÖKEN New Precision seed drill OZDOKEN VPKT-DG8 Seeder (2026)
€ 41,038 ex-VAT
AB GROUP Anita Boltryk
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
ÖZDÖKEN New Precision seed drill OZDOKEN VPKT-DG8 Seeder (2026)
Price excl. VAT