Cummins C55D5EQ - -Q (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18506-Q |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins C55D5EQ - -Q |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1263 kg |
| Volume : | 200 L |
| Transport length : | 2315 mm |
| Transport width : | 1015 mm |
| Transport height : | 1685 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 59 hp |
| engine : | Cummins 4BTAA3.3-G14,Cummins |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 59 hp |
| engine : | Cummins 4BTAA3.3-G14,Cummins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 59 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18506-Q; Volume: 200 L; Transport length: 2315 mm; Transport width: 1015 mm; Transport height: 1685 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 3; engine: Cummins 4BTAA3.3-G14, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 13,274 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT