Cummins 6BTAA5.9-G2 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19837 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 6BTAA5.9-G2 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1602 kg |
| Volume : | 185 L |
| Transport length : | 3108 mm |
| Transport width : | 1130 mm |
| Transport height : | 1350 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6BTAA5.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6BTAA5.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19837; Volume: 185 L; Transport length: 3108 mm; Transport width: 1130 mm; Transport height: 1350 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins 6BTAA5.9-G2, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 16,756 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT