Cummins 6BTA5.9-G2 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19836 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 6BTA5.9-G2 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1520 kg |
| Volume : | 185 L |
| Transport length : | 3030 mm |
| Transport width : | 1050 mm |
| Transport height : | 1300 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6BTA5.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6BTA5.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19836; Volume: 185 L; Transport length: 3030 mm; Transport width: 1050 mm; Transport height: 1300 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins 6BTA5.9-G2, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 15,798 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT