Cummins 1300 KW 1600 KVA FACTORY NEW POWER GENERATOR (2014)
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | +48796259320 także whatsapp |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 1300 KW 1600 KVA FACTORY NEW POWER GENERATOR |
| Status : | New |
| Year : | 2014 |
| Mileage : | 58 km |
| First registration date : | 30.06.2016 |
| Machine hours : | 58 h |
| Net weight : | 9000 kg |
| Length : | 55 mm |
| Width : | 1700 mm |
| Height : | 2200 mm |
| Working width : | 1700 mm |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 65 dB |
| emission class : | Euro 6 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 14 |
| power output : | 2245 hp |
| engine : | Cummins Fabrycznie Nowy CUMMINS STAMFORD GENERATOR 1300 KW 1600 KVA Agregat Prądotwórczy,V-type,Turbo,Intercooler |
| fuel tank : | 1300 l |
| emission class : | Euro 6 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 14 |
| power output : | 2245 hp |
| engine : | Cummins Fabrycznie Nowy CUMMINS STAMFORD GENERATOR 1300 KW 1600 KVA Agregat Prądotwórczy,V-type,Turbo,Intercooler |
| fuel tank : | 1300 l |
| Engine power : | 2245 hp |
|
Comments :
Reference number: +48 796 259 320 także whatsapp; Mileage: 58 km; Machine hours: 58 h; Length: 55 mm; Width: 1700 mm; Height: 2200 mm; Working width: 1700 mm; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 65 dB; emission class: Euro 6; engine cylinders: 14; engine: Cummins Fabrycznie Nowy CUMMINS STAMFORD GENERATOR 1300 KW 1600 KVA Agregat Prądotwórczy, V-type, Turbo, Intercooler; fuel tank: 1300 l |
|
Poland, Zabrze 41-800
Cummins 1300 KW 1600 KVA FACTORY NEW POWER GENERATOR (2014)
€ 130,566 ex-VAT
MEGAVAT 77 DAMIAN HERMAN
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Cummins 1300 KW 1600 KVA FACTORY NEW POWER GENERATOR (2014)
Price excl. VAT