Caterpillar CAT DE50GC - Stand-by (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18205 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE50GC - Stand-by |
| Status : | Used |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 889 kg |
| Volume : | 103 L |
| Transport length : | 2300 mm |
| Transport width : | 960 mm |
| Transport height : | 1400 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 53 hp |
| engine : | Caterpillar C3.3,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 53 hp |
| engine : | Caterpillar C3.3,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 53 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18205; Volume: 103 L; Transport length: 2300 mm; Transport width: 960 mm; Transport height: 1400 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C3.3, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, DORDRECHT, Zuid-Holland
€ 13,165 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT