Caterpillar CAT DE400GC (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18218 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE400GC |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 2300 kg |
| Transport length : | 2662 mm |
| Transport width : | 1120 mm |
| Transport height : | 1766 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | C9.3B,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | C9.3B,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18218; Transport length: 2662 mm; Transport width: 1120 mm; Transport height: 1766 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: C9.3B, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 52,661 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT