Caterpillar CAT 3516B (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-25084 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT 3516B |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 16080 kg |
| Transport length : | 6562 mm |
| Transport width : | 2850 mm |
| Transport height : | 3398 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar 3516B,Caterpillar |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar 3516B,Caterpillar |
|
Comments :
Reference number: DPX-25084; Transport length: 6562 mm; Transport width: 2850 mm; Transport height: 3398 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar 3516B, Caterpillar |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 348,178 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT