FG Wilson PRO550-4 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16056 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson PRO550-4 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 6740 kg |
| Volume : | 1125 L |
| Transport length : | 5420 mm |
| Transport width : | 2040 mm |
| Transport height : | 2434 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 2806J-E18TAG1,Perkins |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 2806J-E18TAG1,Perkins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-16056; Volume: 1125 L; Transport length: 5420 mm; Transport width: 2040 mm; Transport height: 2434 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Perkins 2806J-E18TAG1, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 126,214 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT