Deutz 40 kVA (2025)
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10207674 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz 40 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 14.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 960 kg |
| Net weight : | 960 kg |
| Operating weight : | 960 kg |
| Length : | 2220 mm |
| Width : | 960 mm |
| Height : | 1258 mm |
| Capacity : | 3.11 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 4 |
| power output : | 43 hp |
| engine : | Deutz BF4M2011 |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 70 Ah |
| fuel tank : | 100l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 100 L |
| certifications : | CE,EAC |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 4 |
| power output : | 43 hp |
| engine : | Deutz BF4M2011 |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 70 Ah |
| fuel tank : | 100l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 100 L |
| certifications : | CE,EAC |
| Engine power : | 43 hp |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 960 kg; Operating weight: 960 kg; Length: 2220 mm; Width: 960 mm; Height: 1258 mm; Capacity: 3.11 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 4; engine: Deutz BF4M2011; gearbox: automatic; battery: 70 Ah; fuel tank: 100l; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 100 L; certifications: CE, EAC |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Deutz 40 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Deutz 40 kVA (2025)