Cummins 6CTAA8.3-G9 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19842 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 6CTAA8.3-G9 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 2750 kg |
| Volume : | 380 L |
| Transport length : | 3708 mm |
| Transport width : | 1300 mm |
| Transport height : | 1970 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6LTAA8.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 6LTAA8.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19842; Volume: 380 L; Transport length: 3708 mm; Transport width: 1300 mm; Transport height: 1970 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins 6LTAA8.9-G2, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 27,854 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT