Caterpillar CAT DE850E0 - C18 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18032 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE850E0 - C18 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 6690 kg |
| Volume : | 1307 L |
| Transport length : | 5570 mm |
| Transport width : | 2170 mm |
| Transport height : | 2400 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C18,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C18,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18032; Volume: 1307 L; Transport length: 5570 mm; Transport width: 2170 mm; Transport height: 2400 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C18, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 120,643 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT