Mtu 12V 396 AvK in 30 ft container
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006701 |
| Make : | Mtu |
| Model : | Mtu 12V 396 AvK in 30 ft container |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 1080 h |
| Net weight : | 20000 kg |
| Length : | 9100 mm |
| Width : | 2450 mm |
| Height : | 2650 mm |
| Voltage : | 3300 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 1196 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 1196 hp |
| Engine power : | 1196 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006701; Machine hours: 1080 h; Length: 9100 mm; Width: 2450 mm; Height: 2650 mm; Voltage: 3300; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 16,494 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT