Caterpillar CAT DE1500GC - Standby -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18229-O |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE1500GC - Standby -O |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 7436 kg |
| Volume : | 1000 L |
| Transport length : | 4175 mm |
| Transport width : | 2095 mm |
| Transport height : | 2268 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C32,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C32,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18229-O; Volume: 1000 L; Transport length: 4175 mm; Transport width: 2095 mm; Transport height: 2268 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C32, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 189,757 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT