Caterpillar 3512 (2005)
2005
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-11132996 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar 3512 |
| Status : | Excellent |
| Year : | 2005 |
| First registration date : | 03.03.2006 |
| Machine hours : | 4500 h |
| Net weight : | 20000 kg |
| Length : | 2000 mm |
| Width : | 1200 mm |
| Height : | 1000 mm |
| Color : | yellow |
| emission class : | Euro 4 |
| fuel : | diesel |
| displacement : | 2100 cc |
| engine cylinders : | 8 |
| power output : | 1368 hp |
| engine : | CAT 3512 |
| gearbox : | manual |
| number of previous owners : | 1 |
| emission class : | Euro 4 |
| fuel : | diesel |
| displacement : | 2100 cc |
| engine cylinders : | 8 |
| power output : | 1368 hp |
| engine : | CAT 3512 |
| gearbox : | manual |
| number of previous owners : | 1 |
| Engine power : | 1368 hp |
| Colour : | yellow |
|
Comments :
Machine hours: 4500 h; Length: 2000 mm; Width: 1200 mm; Height: 1000 mm; emission class: Euro 4; displacement: 2100 cc; engine cylinders: 8; engine: CAT 3512; gearbox: manual; number of previous owners: 1 |
|
China
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.