Perkins TWG Nieuwstaat
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006062 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins TWG Nieuwstaat |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 175 h |
| Net weight : | 8000 kg |
| Length : | 4000 mm |
| Width : | 1620 mm |
| Height : | 2200 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 1196 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 1196 hp |
| Engine power : | 1196 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006062; Machine hours: 175 h; Length: 4000 mm; Width: 1620 mm; Height: 2200 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 60,495 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT