Perkins 4012-46TAG3A (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19824 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 4012-46TAG3A |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 20560 kg |
| Volume : | 2000 L |
| Transport length : | 12192 mm |
| Transport width : | 2438 mm |
| Transport height : | 2896 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 2039 hp |
| engine : | Perkins 4012-46TAG3A,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 2039 hp |
| engine : | Perkins 4012-46TAG3A,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 2039 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19824; Volume: 2000 L; Transport length: 12192 mm; Transport width: 2438 mm; Transport height: 2896 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 4012-46TAG3A, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 237,631 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT