Iveco CR16TE1W (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19798 |
| Make : | Iveco |
| Model : | Iveco CR16TE1W |
| Status : | New |
| Year : | 2026 |
| Gross weight : | 4500 kg |
| Volume : | 1000 L |
| Transport length : | 4700 mm |
| Transport width : | 2000 mm |
| Transport height : | 2400 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Iveco CR16TE1W.S550,Iveco |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Iveco CR16TE1W.S550,Iveco |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19798; Volume: 1000 L; Transport length: 4700 mm; Transport width: 2000 mm; Transport height: 2400 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Iveco CR16TE1W.S550, Iveco; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 59,625 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT