Cummins QSK23-G3, 750KVA Like brand and with Low hours (2007)
2007
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-11129769 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins QSK23-G3, 750KVA Like brand and with Low hours |
| Status : | Used |
| Year : | 2007 |
| Weight : | 5840 kg |
| Length : | 4010 mm |
| Width : | 1400 mm |
| Height : | 1850 mm |
| Voltage : | 400 VOLTS |
| Frequency : | 50 Hz |
| power output : | 1341 hp |
| engine : | Cummins QSk23G3 |
| power output : | 1341 hp |
| engine : | Cummins QSk23G3 |
| Engine power : | 1341 hp |
|
Comments :
Weight: 5840 kg; Length: 4010 mm; Width: 1400 mm; Height: 1850 mm; Voltage: 400 VOLTS; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins QSk23G3 |
|
Netherlands, Rietgoorsestraat 56, 4708PH Roosendaal, The Netherlands
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.