Cummins KTA 38 G5
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006633 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTA 38 G5 |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 178 h |
| Net weight : | 6500 kg |
| Length : | 4100 mm |
| Width : | 1500 mm |
| Height : | 1900 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 1300 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 1300 hp |
| Engine power : | 1300 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006633; Machine hours: 178 h; Length: 4100 mm; Width: 1500 mm; Height: 1900 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 41,737 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT