Cummins KTA 38 G1
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006408 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTA 38 G1 |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 123 h |
| Net weight : | 6054 kg |
| Length : | 5100 mm |
| Width : | 1900 mm |
| Height : | 2500 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 940 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 940 hp |
| Engine power : | 940 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006408; Machine hours: 123 h; Length: 5100 mm; Width: 1900 mm; Height: 2500 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 39,126 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT