Cummins C550D5Q - -Q (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18522-Q |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins C550D5Q - -Q |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 5350 kg |
| Volume : | 995 L |
| Transport length : | 4515 mm |
| Transport width : | 1780 mm |
| Transport height : | 2620 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 598 hp |
| engine : | Cummins QSZ13-G10,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 598 hp |
| engine : | Cummins QSZ13-G10,Cummins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 598 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18522-Q; Volume: 995 L; Transport length: 4515 mm; Transport width: 1780 mm; Transport height: 2620 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins QSZ13-G10, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 63,107 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT