Cummins 55KW Standford (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10524373 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 55KW Standford |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Weight : | 6000 kg |
| Net weight : | 6000 kg |
| Gross weight : | 6000 kg |
| Payload : | 6000 kg |
| Operating weight : | 6000 kg |
| Voltage : | 380V |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 2 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| engine : | Cummins |
| emission class : | Euro 2 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| engine : | Cummins |
| Load capacity : | 6000 kg |
|
Comments :
Weight: 6000 kg; Payload: 6000 kg; Operating weight: 6000 kg; Voltage: 380V; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 2; engine cylinders: 6; engine: Cummins |
|
China, No. 196, ZhenPu Road, Fengxian District, Shanghai, China
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.