Scania DC16 (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19929 |
| Make : | Scania |
| Model : | Scania DC16 |
| Status : | New |
| Year : | 2026 |
| Volume : | 310 L |
| Transport length : | 5000 mm |
| Transport width : | 1900 mm |
| Transport height : | 2350 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 598 hp |
| engine : | Scania DC16,Scania |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 598 hp |
| engine : | Scania DC16,Scania |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 598 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19929; Volume: 310 L; Transport length: 5000 mm; Transport width: 1900 mm; Transport height: 2350 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Scania DC16, Scania; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 94,878 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT