FG Wilson P715-3 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16023 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P715-3 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 5874 kg |
| Volume : | 1132 L |
| Transport length : | 5320 mm |
| Transport width : | 1920 mm |
| Transport height : | 2290 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 767 hp |
| engine : | Perkins 2806A-E18TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 767 hp |
| engine : | Perkins 2806A-E18TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 767 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16023; Volume: 1132 L; Transport length: 5320 mm; Transport width: 1920 mm; Transport height: 2290 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2806A-E18TAG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 73,117 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT