FG Wilson P2000-3 - kVA Open -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16033-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P2000-3 - kVA Open -O |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 5847 kg |
| Transport length : | 5752 mm |
| Transport width : | 2300 mm |
| Transport height : | 3020 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 4016TAG1A,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 4016TAG1A,Perkins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-16033-O; Transport length: 5752 mm; Transport width: 2300 mm; Transport height: 3020 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 4016TAG1A, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 260,480 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT