Caterpillar C13 (2010)
2010
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005086 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar C13 |
| Status : | Used |
| Year : | 2010 |
| Net weight : | 4000 kg |
| Length : | 4200 mm |
| Width : | 2080 mm |
| Height : | 1840 mm |
| Voltage : | 480 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 475 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 475 hp |
| Engine power : | 475 hp |
|
Comments :
Reference number: 0005086; Length: 4200 mm; Width: 2080 mm; Height: 1840 mm; Voltage: 480; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 21,325 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT