Perkins 45 kVA (2025)
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10177364 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 45 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 04.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 1060 kg |
| Net weight : | 1060 kg |
| Operating weight : | 1060 kg |
| Length : | 2220 mm |
| Width : | 960 mm |
| Height : | 1258 mm |
| Volume : | 8.3 L |
| Capacity : | 3.3 m³ |
| Voltage : | 400/230 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 65 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| displacement : | 3.3 cc |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 48 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 70 Ah |
| fuel tank : | 100l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 100 L |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| displacement : | 3.3 cc |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 48 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 70 Ah |
| fuel tank : | 100l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 100 L |
| Engine power : | 48 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 1060 kg; Operating weight: 1060 kg; Length: 2220 mm; Width: 960 mm; Height: 1258 mm; Volume: 8.3 L; Capacity: 3.3 m³; Voltage: 400/230; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 65 dB; emission class: Euro 3; displacement: 3.3 cc; engine cylinders: 3; engine: Perkins; gearbox: automatic; battery: 70 Ah; fuel tank: 100l; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 100 L |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Perkins 45 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Perkins 45 kVA (2025)