FG Wilson P850-1 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16024 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P850-1 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 6629 kg |
| Volume : | 1529 L |
| Transport length : | 5572 mm |
| Transport width : | 2170 mm |
| Transport height : | 2398 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 925 hp |
| engine : | Perkins 2806-E18TTAG5,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 925 hp |
| engine : | Perkins 2806-E18TTAG5,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 925 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16024; Volume: 1529 L; Transport length: 5572 mm; Transport width: 2170 mm; Transport height: 2398 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2806-E18TTAG5, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 105,106 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT