Caterpillar CAT DE220E0 (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18018 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE220E0 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 2238 kg |
| Volume : | 418 L |
| Transport length : | 3520 mm |
| Transport width : | 1330 mm |
| Transport height : | 1810 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C7.1,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C7.1,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18018; Volume: 418 L; Transport length: 3520 mm; Transport width: 1330 mm; Transport height: 1810 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C7.1, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 35,427 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT