Perkins 2206C-E13TAG2 (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19812 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 2206C-E13TAG2 |
| Status : | Used |
| Year : | 2026 |
| Gross weight : | 4550 kg |
| Volume : | 580 L |
| Transport length : | 4160 mm |
| Transport width : | 1600 mm |
| Transport height : | 2150 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 2206C-E13TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 2206C-E13TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19812; Volume: 580 L; Transport length: 4160 mm; Transport width: 1600 mm; Transport height: 2150 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2206C-E13TAG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 43,087 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT