Caterpillar GEP65 - 100h (2007)
2007
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-11137054 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar GEP65 - 100h |
| Status : | Excellent |
| Year : | 2007 |
| Machine hours : | 100 h |
| Weight : | 1600 kg |
| Length : | 2000 mm |
| Width : | 1000 mm |
| Height : | 1500 mm |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 96 dB |
| Color : | yellow |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 87 hp |
| engine : | Perkins |
| body material : | stainless steel |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 87 hp |
| engine : | Perkins |
| body material : | stainless steel |
| Engine power : | 87 hp |
| Colour : | yellow |
|
Comments :
Machine hours: 100 h; Weight: 1600 kg; Length: 2000 mm; Width: 1000 mm; Height: 1500 mm; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 96 dB; engine cylinders: 3; engine: Perkins; body material: stainless steel |
|
France, 122 AV DE LA RESISTANCE 93340 LE RAINCY, FRANCE
€ 6,963 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT