Caterpillar CAT DE1400GC - Standby (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18227 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE1400GC - Standby |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 11481 kg |
| Volume : | 1000 L |
| Transport length : | 6669 mm |
| Transport width : | 2450 mm |
| Transport height : | 2789 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C32,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C32,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18227; Volume: 1000 L; Transport length: 6669 mm; Transport width: 2450 mm; Transport height: 2789 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C32, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 189,757 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT