Cummins KTTA 19 C Dieselmotor in container 585 PK
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005099 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTTA 19 C Dieselmotor in container 585 PK |
| Status : | Used |
| Net weight : | 10000 kg |
| Length : | 6150 mm |
| Width : | 2430 mm |
| Height : | 2880 mm |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 585 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 585 hp |
| Engine power : | 585 hp |
|
Comments :
Reference number: 0005099; Length: 6150 mm; Width: 2430 mm; Height: 2880 mm; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 17,365 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT