Cummins C220D5EQ - -Q (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18512-Q |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins C220D5EQ - -Q |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 2191 kg |
| Volume : | 400 L |
| Transport length : | 3200 mm |
| Transport width : | 1180 mm |
| Transport height : | 1950 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 236 hp |
| engine : | Cummins QSB7-G5,Cummins |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 236 hp |
| engine : | Cummins QSB7-G5,Cummins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 236 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18512-Q; Volume: 400 L; Transport length: 3200 mm; Transport width: 1180 mm; Transport height: 1950 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 3; engine: Cummins QSB7-G5, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 27,419 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT