Cummins 6CTA8.3-G1 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19839 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 6CTA8.3-G1 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 2350 kg |
| Volume : | 224 L |
| Transport length : | 3300 mm |
| Transport width : | 1200 mm |
| Transport height : | 1800 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | 200,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | 200,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19839; Volume: 224 L; Transport length: 3300 mm; Transport width: 1200 mm; Transport height: 1800 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: 200, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 19,149 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT