Cummins 4BTA3.9-G2 (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19832 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 4BTA3.9-G2 |
| Status : | Used |
| Year : | 2026 |
| Gross weight : | 1176 kg |
| Volume : | 87 L |
| Transport length : | 2500 mm |
| Transport width : | 1000 mm |
| Transport height : | 1250 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 680 hp |
| engine : | Cummins 4BTA3.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 680 hp |
| engine : | Cummins 4BTA3.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 680 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19832; Volume: 87 L; Transport length: 2500 mm; Transport width: 1000 mm; Transport height: 1250 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins 4BTA3.9-G2, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 10,010 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT