Caterpillar CAT 3516B HD (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18107 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT 3516B HD |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 18290 kg |
| Transport length : | 6380 mm |
| Transport width : | 2290 mm |
| Transport height : | 2370 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar 3516B HD,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar 3516B HD,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18107; Transport length: 6380 mm; Transport width: 2290 mm; Transport height: 2370 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar 3516B HD, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, DORDRECHT, Zuid-Holland, Niederlande
€ 461,335 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT