Caterpillar CAT 3516B (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18106 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT 3516B |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 14470 kg |
| Transport length : | 5930 mm |
| Transport width : | 2290 mm |
| Transport height : | 2370 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar 3516B,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar 3516B,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18106; Transport length: 5930 mm; Transport width: 2290 mm; Transport height: 2370 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar 3516B, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 404,756 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT