FG Wilson P550-3 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16020 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P550-3 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 5071 kg |
| Volume : | 888 L |
| Transport length : | 4930 mm |
| Transport width : | 1660 mm |
| Transport height : | 2317 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 2506A-E15TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 2506A-E15TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-16020; Volume: 888 L; Transport length: 4930 mm; Transport width: 1660 mm; Transport height: 2317 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2506A-E15TAG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 53,924 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT