Volvo Penta TAD 754 GE (2019)
2019
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006750 |
| Make : | Volvo Penta |
| Model : | Volvo Penta TAD 754 GE |
| Status : | Excellent |
| Year : | 2019 |
| Machine hours : | 4342 h |
| Net weight : | 2810 kg |
| Length : | 3600 mm |
| Width : | 1320 mm |
| Height : | 1950 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 340 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 340 hp |
| Engine power : | 340 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006750; Machine hours: 4342 h; Length: 3600 mm; Width: 1320 mm; Height: 1950 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 21,717 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT