Mercedes-Benz MTU Mercedes Benz 6R 183
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005082 |
| Make : | Mercedes-Benz |
| Model : | Mercedes-Benz MTU Mercedes Benz 6R 183 |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 135 h |
| Net weight : | 3000 kg |
| Length : | 1730 mm |
| Width : | 1080 mm |
| Height : | 1440 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 310 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 310 hp |
| Engine power : | 310 hp |
|
Comments :
Reference number: 0005082; Machine hours: 135 h; Length: 1730 mm; Width: 1080 mm; Height: 1440 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 23,066 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT