FG Wilson P550-3 - Open -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16020-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P550-3 - Open -O |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 3699 kg |
| Volume : | 888 L |
| Transport length : | 3800 mm |
| Transport width : | 1131 mm |
| Transport height : | 2215 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 590 hp |
| engine : | Perkins 2506A-E15TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 590 hp |
| engine : | Perkins 2506A-E15TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 590 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16020-O; Volume: 888 L; Transport length: 3800 mm; Transport width: 1131 mm; Transport height: 2215 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2506A-E15TAG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 48,440 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT