Cummins NT 855 G4 (2003)
2003
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006728 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins NT 855 G4 |
| Status : | Excellent |
| Year : | 2003 |
| Machine hours : | 7308 h |
| Net weight : | 3500 kg |
| Length : | 4420 mm |
| Width : | 1480 mm |
| Height : | 2700 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 375 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 375 hp |
| Engine power : | 375 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006728; Machine hours: 7308 h; Length: 4420 mm; Width: 1480 mm; Height: 2700 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 10,227 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT