Cummins KTA38-G5 (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18814 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTA38-G5 |
| Status : | Used |
| Year : | 2026 |
| Gross weight : | 8250 kg |
| Transport length : | 4500 mm |
| Transport width : | 2010 mm |
| Transport height : | 2350 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins KTA38-G5,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins KTA38-G5,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18814; Transport length: 4500 mm; Transport width: 2010 mm; Transport height: 2350 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins KTA38-G5, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 100,101 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT