Cummins KTA 38 G5 in container
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005923 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTA 38 G5 in container |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 6481 h |
| Net weight : | 12000 kg |
| Length : | 6110 mm |
| Width : | 2450 mm |
| Height : | 2900 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 1300 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| power output : | 1300 hp |
| Engine power : | 1300 hp |
|
Comments :
Reference number: 0005923; Machine hours: 6481 h; Length: 6110 mm; Width: 2450 mm; Height: 2900 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 51,791 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT